Scanner: Jdou takhle Francouz, Angličan a Američan... | E15.cz

Scanner: Jdou takhle Francouz, Angličan a Američan...

Scanner: Jdou takhle Francouz, Angličan a Američan...
Tato dáma projde cenzurou facebooku pouze s odřenou zadnicí.
• 
ZDROJ: archiv
25. března 2015 • 08:59
...a rozhodnou se, že něco zakážou, aby to byla co největší blbost. Francouzský parlament schválil (a prezident Hollande naznačil, že podepíše) zákon, jenž nařizuje modelkám mít na kostře kromě kůže i maso.

Úřední řečí se tomu říká BMI nad osmnáct, tedy že stopětasedmdesáticentimetrová svlečna musí vážit alespoň dvě a půl kila. V Anglii jí ale maso na správných místech nebude nic platné, jak se přesvědčila oděvní značka American Apparel: tamní Asociace pro normy v reklamě (ASA) zakázala plakáty a billboardy s dvacetiletou modelkou s odhalenými hýžděmi – prý vypadá na šestnáct. Jak známo, šestnáctileté dívenky si mají maso nechávat doma, když jdou ven, snad aby manželky pánů z ASA mohly být v klidu.

Dvacetileté hýždě, které vypadají na šestnáctDvacetileté hýždě, které vypadají na šestnáctAutor: archiv
Dvacetileté hýždě, které vypadají na šestnáct

O dovršení všeho světového zla se postarala, jako obvykle, sociální síť Facebook. Zakázala publikovat obrázky genitálií a zadnic (s masem či bez něho) a dámských prsních bradavek. (Co transky – smějí ukázat maximálně jednu bradavku? napadá Scanner.) Povoluje však ukazování soch nebo obrazů zpodobňujících libovolné bradavky a zadnice.

Kromě toho na fejsbuk nesmíte ani s informacemi o „nebezpečných organizacích“, aniž by se tamní bossové obtěžovali specifikovat, jaké organizace to mají na mysli. Slovo „cukrberk“ i obrázky cukrberka naopak z nepochopitelných důvodů unikly cenzuře jak pornografické, tak teroristické.

Autor: Daniel Deyl, Strategie
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!