Barrandov chce do konce roku spustit nejméně dvě nové stanice | E15.cz

Barrandov chce do konce roku spustit nejméně dvě nové stanice

Barrandov chce do konce roku spustit nejméně dvě nové stanice
TV Barrandov
• 

ČTK

Televize Barrandov plánuje do konce roku spustit minimálně dvě nové televizní stanice. Generální ředitelka TV Barrandov Marcela Hrdá tak potvrdila nformace serveru Mediaguru.cz, podle kterého se připravuje vznik dokumentárního a filmového kanálu.

„Potvrzujeme, že jsme připraveni otevřít nejméně dva nové TV kanály pod vedením jediného akcionáře - vydavatelského domu Empresa Media do konce tohoto roku. Zaměření a obsah nových kanálů v tuto chvíli nebudeme komentovat s ohledem na konkurenci,“ uvedla Hrdá. Dodala, že televize Barrandov „systematicky buduje loajalitu diváků a upevňuje svůj podíl na trhu při současném pozitivním trendu hospodaření“.

Informace o přípravě nových stanice dnes zveřejnil server Mediaguru.cz. Podle neoficiálních informací by mělo jít o filmový kanál podobného typu jako Nova Cinema a dokumentární kanál ve stylu Prima Zoom. Televize pro tuto expanzi podle serveru počítá s pomocí zahraniční firmy SPI International, jež provozuje televizní programy ve víc než 40 zemích a novým stanicím by dodávala obsah.

Televize Barrandov, kterou loni v květnu převzala vydavatelská skupina Empresa Media podnikatele Jaromíra Soukupa, loni snížila ztrátu na 32,7 milionu korun z meziročně srovnatelných 333 milionů Kč. Tržby TV Barrandov dosáhly 407 milionů korun, což přes změněnou metodiku účtování znamenalo navýšení o 15 milionu Kč.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!