Česká televize získala vysílací práva na fotbalové Euro 2016 | E15.cz

Česká televize získala vysílací práva na fotbalové Euro 2016

Česká televize získala vysílací práva na fotbalové Euro 2016
POD ZÁKONEM: Česká televize se v rámci samoregulace rozhodla prozatím nevyužívat ke komerčním účelům povoleným zákonem dětský kanál ČT :D
• 
ZDROJ: Jan Hrouda
24. června 2015 • 13:58
Nadcházející fotbalové mistrovství Evropy budou moci fanoušci příští rok opět sledovat prostřednictvím České televize. Veřejnoprávní stanice získala vysílací práva na šampionát, který se odehraje od 10. června do 10. července v Paříži a dalších devíti francouzských městech.

„ČT se spolu s dalšími pětadvaceti veřejnoprávními stanicemi zapojila do kontinentální smlouvy Evropské vysílací unie. Dlouhá jednání s UEFA se nám dnes podařilo úspěšně finalizovat a vrcholnou fotbalovou akci příštího roku tak bude opět vysílat Česká televize,“ uvedl generální ředitel stanice Petr Dvořák.

Francouzské Euro bude prvním turnajem s účastí čtyřiadvaceti týmů, které budou rozděleny do šesti čtyřčlenných skupin a potom absolvují závěrečnou vyřazovací část. Celkem odehrají zúčastněné celky 51 zápasů. Zahajovací i závěrečné utkání se uskuteční na francouzském národním stadionu Stade de France v Paříži s kapacitou 80 tisíc diváků.

Předpokládáme, že v přímých přenosech a záznamech opět odvysíláme všechna utkání turnaje

„Předpokládáme, že v přímých přenosech a záznamech opět odvysíláme všechna utkání turnaje. V případě účasti české reprezentace pak i bohatý doprovodný program mapující komplexně nejen vlastní zápasy, ale i přípravu a program našeho celku,“ uvedl výkonný ředitel ČT sport Jiří Ponikelský. K postupu má český tým v čele s Čechem a Rosickým i přes nedávnou prohru na Islandu stále poměrně blízko. Po šesti zápasech z desíti má totiž 13 bodů a je druhý právě za Islandem a před Nizozemskem a Tureckem.

Fotbalové šampionáty vysílá Česká televize s jedinou výjimkou již od roku 1968. Výjimkou byl rok 2008, kdy práva na turnaj v Rakousku a Švýcarsku pro sebe urvala komerční stanice Prima. Tehdy za to zaplatila přes sto milionů korun, což bylo o polovinu více, než kolik stály práva Českou televizi na předchozí turnaj v Portugalsku. ČT tehdy za práva zaplatila 64 milionů korun. Kolik stála práva nyní, ČT neuvedla.

 
>
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!