Český rozhlas pokračuje ve vymáhání poplatků | E15.cz

Český rozhlas pokračuje ve vymáhání poplatků

Český rozhlas pokračuje ve vymáhání poplatků
Český rozhlas
• 
ZDROJ: profimedia.cz
15. dubna 2013 • 11:22
V následujících týdnech Český rozhlas osloví 90 tisíc domácností, které platí poplatek za držení televizního přístroje a přitom nejsou přihlášeny k placení poplatku za rozhlas.

Obsahem dopisů, které domácnosti dostanou, je vysvětlení, proč je nutno rozhlasový poplatek platit a jakým způsobem se lze k jeho placení přihlásit. Český rozhlas nabízí několik možností, jak se k poplatku přihlásit: sms zprávou, přes internet, nebo na kterékoliv pobočce České pošty.

„Pokračujeme v krocích vůči neplatičům tak, jak jsme si je pro letošní rok naplánovali. Povinnost většiny poplatníků televizního poplatku platit též rozhlasový poplatek je jednoznačná. Pokud má Český rozhlas v době zvyšujících se nákladů na provoz vystačit s příjmy, které mu určuje legislativa, pak nemůžeme být benevolentní,“ řekl náměstek generálního ředitele pro správu a provoz Českého rozhlasu Ladislav Musil.

„R“ nahrazuje Nike aneb Český rozhlas uvádí nové logo

Placení rozhlasového i televizního poplatku je povinností každé domácnosti, která má příslušný přijímač. Rozhlasový poplatek je stanoven na 45 Kč měsíčně bez ohledu na počet držených zařízení. Jiná situace je ve firmách a organizacích, které platí za každý přijímač. Povinnost se vztahuje na přenosné rádio, radiobudík, autorádio, ale také počítač s tunerem FM/DVB-T či televize se set-top boxem nebo tunerem pro příjem digitálního či kabelového vysílání.

Problém s posluchači, kteří neplatí koncesionářské poplatky, rozhlas podobně jako Česká televize řeší dlouhodobě. V loňském roce se kvůli tomu rozhodl vytvořit expertní skupinu, jež se má na tuto problematiku zaměřit.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!