Havas byl oceněn na WebAward za kampaň „3 minuty stačí“ | E15.cz

Havas byl oceněn na WebAward za kampaň „3 minuty stačí“

Havas byl oceněn na WebAward za kampaň „3  minuty stačí“
Tři minuty pro Amnesty International
• 

hud

Agentura Havas Worldwide Digital Prague získala ocenění Best Advocacy Website v soutěži WebAward 2014 za kampaň „3 minuty stačí“, kterou zhotovila pro klienta Amnesty International.

Společnost Google ocenila nekonvenční způsob použití map a poskytla grant na reklamu na svých stránkách, aby tuto aplikaci podpořila. O projekt projevili zájem i další pobočky Amnesty ve světě. Amnesty ve Velké Británii vytvořilo vlastní klon stránky a začalo ji samo používat.

Digitální projekt „3 minuty stačí“ byl založen s cílem posílení podpory lidí nespravedlivě vězněných autoritativními režimy po celém světě. Amnesty každý rok vybere 3 vězně, za které sbírá podpisy na petici za jejich propuštění. Podpisy jsou po skončení kampaně vytištěny a v obálkách zaslány do konkrétních zemí, které jsou vyzvány vězně propustit. Na webových stránkách 3minutystaci.cz může každý přidat své jméno do řetězu podpisů, který vede z Česka přímo na místo věznění. Jakmile je podpis odeslán, jméno signatáře se objeví na konkrétním místě na google mapách jako nový článek řetězu, který se na mapě s každým podpisem přibližuje do cílové země s vězni. Svůj podpis může každý sdílet na Facebooku a šířit tak informace o projektu mezi svými přáteli. Vizuálním základem pro kampaň se staly detailistické ilustrace švédského ilustrátora Mattiase Adolffsona, jehož kresby byly použity i na printové vizuály ke kampani.

Již 17. ročník WebAward soutěže organizované Internetovou marketingovou asociací (Web Marketing Association) je ve svém působení nejdelší fungující soutěží vyhlašující nejlepší webové stránky v 96 odvětvích, čímž nastavuje vysoké standardy pro celý svět vývoje webových stránek.

Tým kampaně:

Creative Director – Eda Kauba
Creative Team – Jakub Kolařík, Pavel Vincenc, Denise Schwenck
Account Team – Kateřina Vondráková, Marka Jurášová

Autor: hud
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!