Tablet Media posiluje, přetáhlo tři novináře z Ekonomu | E15.cz

Tablet Media posiluje, přetáhlo tři novináře z Ekonomu

Tablet Media posiluje, přetáhlo tři novináře z Ekonomu
tablety
• 
ZDROJ: profimedia.cz
1. února 2013 • 16:43
Nedávno založené vydavatelství Tablet Media Michala Klímy posílilo o tři ekonomické novináře. Z vydavatelství Economia, konkrétně z redakce týdeníku Ekonom, do teprve několik týdnů fungující firmy přicházejí Jiří Pšenička, Jan Štětka a Martin Mařík.

Všichni tři nastupují 1. února s tím, že k témuž datu se šéfredaktorkou vydavatelství stala Eva Hanáková, která projekt tabletového vydavatelství v loňském roce se zakladatelem společnosti Michalem Klímou připravovala. Hanáková v minulosti Ekonomu několik let šéfovala.

Tablet Media je první české čistě tabletové vydavatelství, které na začátku letošního roku založil mediální manažer Michal Klíma. Ten například v roce 1990 spoluzakládal dnešní vydavatelství Economia.

Economia zastavuje vydávání šesti časopisů

Jiří Pšenička začínal svoji žurnalistickou dráhu v roce 1992 v Českém deníku. Posléze působil v Lidových novinách, časopisech Týden a Euro, kde se věnoval zejména investigativní novinařině a ekonomickým tématům. Posledních pět let zastával post šéfreportéra týdeníku Ekonom. Na stejné pozici bude působit i ve vydavatelství Tablet Media.

Martin Mařík začínal v Zemědělských novinách, poté působil mj. v deníku Dnes, Euru, Hospodářských novinách a naposledy v týdeníku Ekonom. Věnuje se ekonomicko-politickým tématům, kauzám, a také agrární politice.

Autor: red
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!